Jaké detaily jsou při zařizování dětského pokoje často podceňovány?

Při zařizování dětského pokoje se většina rodičů zaměřuje na základní vybavení, psací stůl, židli, postel, ale zapomíná na detaily, které mohou ovlivnit komfort dítěte při pobytu v pokoji. Které to jsou a jak s nimi naložit?

Nepodceňujte osvětlení

To je pro dětský pokoj většinou zásadní. Právě světlo rozhoduje o tom, zda bude malý školák dobře vidět na psaní úkolů a jestli batole dobře uvidí na předměty, které mu při lezení stojí v cestě. Správné osvětlení je zásadní pro každou etapu života dítěte, proto na něm nešetřete a dobře promýšlejte, kam světlo umístíte. Kromě centrálního lustru, je potřeba přidat také lampičku na psací stůl, kterou si školák či student přisvítí na pracovní plochu při psaní úkolů. Lampičku vždy umísťujte na opačnou stranu, než je ta, kterou používá dítě na psaní. S další lampičkou počítejte dětské posteli. Bude sloužit ke čtení nebo příjemnějšímu usínání, pokud se váš potomek ještě bojí tmy. Chcete-li svému dítěti osvětlení zpříjemnit, volte světlo s proměnlivým barevným spektrem.

Nástěnka a oltář z plyšáků

Jestliže se vaše dítě nemůže rozloučit s kamarády z raného dětství, vybudujte mu pro ně v jeho dětském pokoji čestné místo, takový malý oltář, kam si bude moci své plyšáky a oblíbené hračky vystavit a mít je stále na očích. Samo později přijde na to, že je potřeba je už schovat, pomohou tomu návštěvy kamarádů. Školní dítko také potřebuje kromě kvalitního dětského nábytku praktickou nástěnku, kam si bude moci připíchnout lísteček s úkoly, na které by nemělo zapomenout. Může jít o klasickou nástěnku s připínáčky anebo šikovnou magnetickou tabuli.

Nepodceňujte dekoraci

Promluvte si s dětmi o tom, jak by si chtěly zkrášlit stěny svého pokoje. Někdo upřednostní obrázky zvířat, jiný zvolí zase raději plakát oblíbeného zpěváka či kapely. Při výběru dekorace do svého pokoje by ale děti rozhodně měly mít poslední slovo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *