Jakou postel si pořídit? Chcete-li skutečný komfort, vsaďte na tu z masivu

Hledáte v ložnici absolutní klid a pohodlí? Potom zapomeňte na klasickou dřevotřísku, na které se prakticky nedá otočit bez nepříjemného vrzání a skřípání. Moderní trendy se totiž vrací ke svým kořenům. Motto je jasné: když postele, tak dřevěné. Avšak poctivé, silné a robustní bez jakéhokoli kompromisu.

A něco takového vám zaručí jedině masiv. Patří jednoznačně mezi nadčasové a velmi oblíbené materiály. A to hned z několika důvodů.

Zaměřeno na konstrukci

Jejich největší pozitivem je právě ona zmiňovaná robustnost. Právě ta rozhoduje o životnosti celého kusu nábytku a ne nadarmo se říká, že postele z masivu jsou investicí na celý život. Pokud totiž přece jen začnou trochu zlobit, stačí je přitáhnout v místě spojů a je o ničím nerušené užívání opět postaráno. S trochou nadsázky se dá říci, že dřevo je zkrátka nezničitelné.

Postel z masivu vykouzlí ve vaší ložnici tu správnou atmosféru

Přírodní materiály a přirozená struktura dřeva by měly ve vašem rozhodování také hrát podstatnou roli. Pohled na dokonalost osvědčených materiálů ve vaší mysli navodí pocit útulnosti a luxusu, což jsou pro správně zařízenou ložnici opravdu klíčovou aspekty.

Navíc kupujete něco, co zaručeně během příštích několika let nevyjde z módy. Masiv se hodí do jakéhokoli architektonického stylu – záleží jen na tom, jakými doplňky podtrhnete jeho osobitý vzhled. Ve světě proměnlivých módních trendů tak představuje neochvějnou jistotu. A nezáleží na tom, jestli vsadíte na nákup manželské dřevěné postele, jednolůžka nebo třeba dětské postýlky.

Vůně dřeva jako jednoznačná výhoda

A ještě na jednu věc nesmíme zapomenout – na jedinečnou vůni masivu. Dřevo má své specifické aroma, které si při šetrné úpravě zachovává po velmi dlouhou dobu. Zatímco postele z dřevotřísky a obdobných materiálů mohou po čase začít do vzduchu uvolňovat zápach z lepidel, u kvalitní dubové či bukové postele něco takového rozhodně nehrozí.

Kde se poohlédnout po kvalitě?

Chtějte vždy produkty přímo od výrobce. Zajistíte si příznivou cenu i jistotu použitých technologií i materiálů. Poctivý producent se totiž neváhá těmito aspekty pochlubit, zatímco no-name výrobky mají tendenci spíše své nedostatky maskovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *