Máte velkou zahradu? Tak ji zužitkujte!

Někdo ve velké zahradě vidí jen spoustu práce, jiný zase velkou příležitost. Následující článek je vhodný pro tu skupinu, která v zahradě vidí velký potenciál.

Využít velkou zahradu lze několika způsoby. V první řadě si rozmyslete, co od své zahrady vlastně očekáváte. Zda z ní budete chtít mít nějakou úrodu, či má primárně sloužit k relaxaci. Zatímco v prvním případě bude v hledáčku vašeho zájmu zahradě užitková, v druhém spíše ta okrasná a odpočinková. Můžete se ale pokusit o obojí. V tom případě je vhodné zahradu rozdělit na několik zón.

Role zahradního architekta

Pokud toužíte po nejlepším výsledku, doporučujeme se obrátit na zahradního architekta, který potenciál vaší zahrady využije na maximum. Navrhne zahradu okrasnou, užitkovou i odpočinkovou, a to tak, aby byla praktická a zajímavá na pohled zároveň. Zahrada totiž musí potěšit i oko.

Okrasná zahrada

V okrasné zahradě své místo nemají jen rostliny a keře, nýbrž i vodní prvky, jako jsou jezírka, potůčky a biotopy. Spolu s vodou se v zahradě vyjímá i kámen, ať již se jedná o kamenné chodníčky stejně jako kamenné sochy, solitéry a obelisky.

Odpočinková zahrada

Své místo v zahradní architektuře má i zahrada odpočinková. Co si pod tímto pojmem představit? Třeba pergolu s pohodlným zahradním nábytkem. Nebo místo mezi dvěma stromy s nataženou houpací sítí, do které se po náročném pracovním dni uvelebíte a se sklenkou vychlazeného Prosecca zapomenete na strasti všedního dne.

Multifunkční zahradní domky

Do odpočinkové zahrady patří i zahradní domky, zahradní houpačky, koupací sudy, dětská pískoviště a workout hřiště. Nemáme přitom na mysli zahradní domek sloužící k uskladnění zahradní techniky. Správně zvolený zahradní domek vám poslouží jako odpočívárna i náhradní ložnice. Postačí si ho jen vybavit vhodným nábytkem.

Workout hřiště

Na takové odpočinkové zahradě ale vůbec nemusíte zahálet, ale naopak si dát pořádně do těla. K tomu slouží workout hřiště, na kterých nejenže přijdete na jiné myšlenky, ale také si dáte pořádně do těla. A po náročném tréninku se pak budete moci naložit třeba do koupacího sudu. Zamlouvá se vám tento scénář? Nám tedy ano.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *