Jak sladit nábytek v celém domově?

Každý má sen o dokonalém domově, který bude připomínat fotku na obálce časopisu o bydlení. Jelikož nám tato představa není cizí, začali jsme hledat ten nejjednodušší způsob, jak toho docílit. Naše odpověď zní: ladit, ladit a ladit! Vyberte si jednotný dekor pro celý domov; nějaký prvek, který jej bude obsahovat umístěte do každé místnosti. Zároveň se ale přizpůsobte atmosféře daného pokoje. Pokud stále nevíte, jak na to, nezoufejte. Rozepsali jsme pro vás jednotlivé interiéry a popíšeme, jak sladit váš domov. Hon za dokonalostí započal.

1. Obývací pokoj

Obývací pokoj stejně jako každá jiná místnost potřebuje svůj úložný prostor. Zároveň ale chceme, aby interiér působil otevřeně, pozitivně a jednoduše. Musí zde být dostatek místa, abyste se mohli pohodlně pohybovat vy i vaší blízcí. Proto je nejlepším zástupcem nábytku s úložným prostorem komoda. Záleží už jen na vás jakou její variantu vyberete. Budou to kombinované komody, komody s dvířky nebo šuplíkové? Její dekor hraje hlavní roli. Vyberte jiný než ostatní zařízení a slaďte jej s ostatními místnostmi. Například kombinace dubu sonomy a dubu čokolády působí elegantním a moderním dojmem.

Obývacímu pokoji vládne sedací souprava. Potahovou látku vybírejte pečlivě, zaměřte se na světlé a klidné barvy. Polštáře a deky jsou v tomto případě dekorace, můžete je častěji obměňovat a vaše sedací souprava bude pokaždé působit jinak. Obývací stěnu, popřípadě její dekor či dekorace, které na ní budou vystavené, laďte s čalouněním. Tuto obývací sestavu by měl doplňovat již jen praktický konferenční stolek.

2. Ložnice

Ložnice by nebyla ložnicí, bez známé dvojice: šatní skříň a postel. Postel by měla být především pohodlná, její vzhled záleží na vás. Velice oblíbené jsou čalouněné postele, které vám nabízí mnoho barevných variant. Každopádně pamatujte, že ložnice má mít nejvíce klidný interiér. I v tomto ohledu doporučujeme světlé barvy jakou jsou například béžová, hnědá, šedá a bílá. Opět se zde můžete barevně vyjádřit povlečením.

Šatní skříň má mnoho podob, záleží jaké rozměry potřebujete, či se zrcadlem či bez. Každopádně její dekor by měl již ladit s dekorem v obývacím pokoji. Stejně tak i noční stolky, které dokončují ložnicový set.

3. Pracovna

Jako i jiné místnosti, by měla mít pracovna úložný prostor. Ten je zde potřeba na případné dokumenty, papíry a jiné věci. Aby jste měli ve všem systém, doporučujeme šatní skříně 100 cm. Ty jsou tak akorát velké, aby vám poskytly mnoho úložného prostoru a zároveň se vejdou i do místnosti o menších rozměrech. Vnitřní uspořádání můžete doplnit krabicemi a organizéry. Dekor šatní skříně vyberte stejně dle jiných místností. A stejně postupujte i v případě pracovního stolu. Doplňte jej poté pohodlnou a kvalitní židlí, která vám poskytne komfort i při několika hodinách sezení. Do této místnosti doporučujeme neumisťovat dekorace, ty by akorát odváděly vaší pozornost od práce.

4. Předsíň

Stejným způsobem budeme postupovat i v předsíni. Zde si můžete vybrat jednu sestavu, která bude již v jednotném barevném provedení a designu. Set by měl obsahovat šatní skříň do předsíně, botník, zrcadlo či věšák. Kombinací a jednotlivý variant je mnoho, vyberte dle rozměrů předsíně. S doplňky si opět můžete vyhrát.

5. Dětský pokoj

Je jedinou místností, která se vymyká kontrole, jelikož je dětství obdobím šťastným, měl by tuto náladu i interiér vyzařovat. Barvy a různorodé tvary jsou zde již skoro samozřejmostí. Ovšem můžete nábytek vybrat také ve stejném dekoru jako celý váš domov, tato varianta se vyplatí zvláště v období, kdy dítě dospěje. Nábytek vám tedy může zůstat stejný i v době studentských let. Úložný prostor ve variantě komody poslouží v každém věku narozdíl od šatní skříně, kterou je lepší zakoupit až v pokročilejším věku. Vyberete sestavu nebo každý komponent zvlášt? A dekorace jako jsou obrazy, koberce a jiné, můžete časem vyměnit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *