Investiční rum je novým trendem v oblasti destilátů

Strávili jste nějakou dobu v Karibiku, kde jste si oblíbili vskutku kvalitní rum? Hledáte alternativu ke své oblíbené whisky? V podstatě nezáleží na tom, jaký máte důvod, v každém případě se zaměřte na trh s kvalitními rumy, které se vydávají v limitovaných edicích.

Pití takového rumu je neskutečný zážitek, ba dokonce některé láhve získávají na hodnotě, takže se stanou skvělým investičním nástrojem. Rum, kdysi považovaný za sladký a jednoduchý destilát, si nyní získal uznání, protože je chuťově komplexní, pokud správně uzraje. Láká vás investiční alkohol? Seznamte se s významnou značkou.

Dictador má na trhu s investičními rumy přední postavení

Hernan Parra je mistrem destilace a míchání rumu pro kolumbijskou značku Dictador. Výrobě rumů se věnuje více než 40 let a vytvořil i program Dictador 2 Masters, v jehož rámci poskytuje renomovaným vinařským a lihovarnickým podnikům po celém světě sudy vyzrálého rumu Dictador. Rum potom dozraje v sudech těchto podniků a výsledkem je destilát se zcela unikátní chutí.

Dictador již dříve spolupracoval na limitovaných edicích s Hardy Cognac, Château d’Arche Sauternes, Champagne Leclerc Briant, Glenfarclas Distillery a Laballe Armagnac.

Stejně tak značka Dictador spolupracovala s mistrem Drewem Maysvillem z Kentucky’s Barton 1792 Distillery na vytvoření čtyř unikátních produktů. Rum Dictador z let 1979 až 1982 zrával ve třech typech sudů Barton — wheated bourbon, high rye bourbon a straight rye. Podle toho, v jakém sudu rum zrál, získal specifickou chuť s vanilkovými či ovocnými tóny.

Kde koupit investiční rumy?

V současnosti investiční rumy, jako jsou ty od značky Dictador, představují zajímavou investiční příležitost. Pozornost si získávají u mnoha sběratelů a znalců destilátů. Jestliže hledáte společnost, kde je zakoupit, pak se podívejte na nabídku e-shopu BestDrink.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *