Nakoupit zlato se vyplatí

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

České slitky neexistují

Kdo si chce trochu přilepšit a má odpovídající startovní kapitál, měl by alespoň uvažovat o nákupu investičních komodit. Na některých se dá zbohatnout poměrně rychle, avšak takovéto komodity jsou často velmi rizikové. Komu se nelíbí příliš vysoká míra rizika a zároveň by chtěl tímto způsobem vydělat slušné peníze, měl by jít do zlata.

Jeho hodnota totiž setrvale roste a minimálně v blízké budoucnosti tomu nebude jinak. Jedná se tedy o velmi dobrou investici, která dokáže majetek nejen ochránit před inflací, ale zároveň ho i trochu rozšířit.

Důležité je však vědět, jaký druh zlata koupit. Například šperky jsou k tomuto účelu zcela nevhodné a ani nakupování akcií zlatých dolů se už dnes moc nevyplatí. Skoro všechny jsou už totiž vytěžené.

Jedinými dvěma relevantními možnostmi tak jsou slitky a mince. Mince vhodné pro investory se běžně vyrábí i u nás, avšak slitky jsou vždy zahraniční provenience. U nás se nejběžnější prodávají švýcarské produkty, jež patří k těm nejlepším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *