Bez kvalitní postele se nevyspíte

Mnoho lidí si stále myslí, že spánek slouží primárně k tomu, aby se nějak překlenula noc. To samozřejmě není pravda. Jedná se nejen pro člověka o velice důležitý proces, během kterého se obnovují tělesné buňky a rovněž takto regeneruje i nervová soustava. Kdo špatně spí, je méně výkonný, a tím i náchylnější ke vzniku různých duševních poruch.

Který model koupit?

Na spánek má vliv celá řada faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří i postel. Jsou lidé, kteří dokáží usnout víceméně kdekoliv a na čemkoliv, nicméně většina musí mít pod sebou vhodné podloží. A to je, mimo matrace, tvořeno právě lůžkem.

Je docela jedno, jestli dáváte přednost klasické čalouněné posteli nebo spíše preferujete modernější designové postele. Důležité je, aby se jednalo o kvalitní výrobky, které mají dobře zpracované tělo i rošty.

Pokud máte specifickou výšku, případně vám žádné z lůžek, které jste zatím měli možnost v obchodech vidět, nesedlo, možná by pro vás bylo ideálním řešením postel na míru. V takovém případě totiž nekupujete již hotový produkt, ale sami si určujete, jak výsledek bude nakonec vypadat.

Na rozdíl od již hotových lůžek je potřeba za zakázkovou výrobu obvykle zaplatit mnohem více. Budete-li však nakonec po všech stránkách maximálně spokojeni, určitě taková koupě bude stát za to.

Nezapomeňte na matraci

Kvalitu spánku, ať už v dobrém či naopak, ovlivňuje i ložnice, respektive matrace. Špatná barva pokoje může nejednomu přivodit řadu bezesných nocí. Rozhodně v ložnici nepoužívejte žádné teplé barvy, ale zvolte raději chladnější tóny, které působí uklidňujícím dojmem.

Hodně také záleží na matraci. Samotná postel může být úžasná, ale když si do ní koupíte nějakou druhořadou matraci za pár stovek, nečekejte zázraky. Stejně jako lůžka, tak i matrace byste si měli ještě před koupí vyzkoušet, abyste věděli, jestli vám sedí. Ideální je pořídit si obojí najednou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *