Dobrovolná exekuční dražba: Jaké má výhody?

Máte podíl v domě, který chcete prodat? Pak můžete narazit na celou řadu problémů. Věděli jste ale, že v dobrovolné exekuční dražbě je možné většinu těchto problémů vyřešit? V následujících řádcích vám proto ukážeme, jaké výhody vlastně tento způsob prodeje přináší.

Prodej za výhodnou cenu

Exekuční dražby nemovitostí jsou zajímavou příležitostí nejen pro kupující, ale také jejich prodejce. Za váš byt, dům nebo jiný objekt totiž mnohdy získáte mnohem zajímavější částku prakticky bez starostí. Na samotném začátku přitom stojí odhadce, který navrhne objektivní cenu. Dražba nemovitostí poté začíná na ceně ponížené o jednu třetinu. Ve většině případů se na svoji tržní cenu ale opět vyšplhá.

Nižší cena

Dražby a exekuce nemovitostí na základě vašeho dobrovolného rozhodnutí přitom mohou být zajímavým způsobem, jak ušetřit na prodejních nákladech. Zatímco realitní společnosti byste museli zaplatit procentuální odměnu, u nemovitostí v dražbě platí jiné podmínky. Opět ale záleží na tom, do jakých rukou se vlastně svěříte. Někteří prostředníci totiž budou požadovat taktéž provizi z výsledné ceny. Co se exekučních prodejů týče, tam zpravidla platíte fixní částku stanovenou na základě několika faktorů.

Jaká jsou rizika

Dobrovolné exekuční dražby nemovitostí ale rozhodně nejsou vhodné pro každého. V některých případech je proto lepší svěřit prodej vašeho komerčního objektu nebo bytové jednotky někomu jinému. A to buďto realitce, nebo přímo dražebnímu portálu. Na Drazba-nemovitosti.com si můžete prohlédnout, jak probíhá dražba nemovitostí v exekuci i bez ní. Následně pak můžete nabídnout svůj dům, byt, komerční objekt nebo pozemek za adekvátní cenu. Ta je stanovena odhadcem a následně ponížena o jednu třetinu. Pokud se vám ovšem nebude počáteční cena líbit, tento portál dražeb nemovitostí vám umožní upravit si ji podle sebe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *