Jak vybrat kvalitní silikonové formy na pečení

Pokud máte rádi pečení a chcete si vyzkoušet něco nového, určitě jste uvažovali o použití silikonových forem. Ty jsou velmi oblíbené, protože jsou lehké, snadno se čistí a netřeba je ani vymazávat. Nicméně, pokud si nevyberete kvalitní silikonovou formu, může se vám pečení zcela znehodnotit. Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém vám poradíme, jak vybrat ty nejlepší silikonové formy na pečení.

Co je to silikon?

Silikon je syntetický polymer, který se používá především v lékařství, kosmetice a stavebnictví. V poslední době se však silikon začal používat také v potravinářském průmyslu a v domácnosti. Silikonové formy jsou velmi oblíbené, protože jsou lehké, snadno se čistí a lze je použít i v mikrovlnné troubě..

Jak vybrat kvalitní silikonovou formu na pečení?

Při výběru silikonové formy na pečení je třeba brát v úvahu několik faktorů:.

1. Kvalita silikonu

Silikonové formy jsou vyráběny z různých druhů silikonu. Je důležité vybrat kvalitní silikon, který neobsahuje žádné škodlivé látky. Kvalitní silikon by měl být certifikován FDA (Food and Drug Administration) a měl by být bez BPA (bisfenolu A) a bez ftalátů.

2. Teplotní odolnost

Silikonové formy musí být teplotně odolné, aby bylo možné v nich péct. Většina silikonových forem má teplotní odolnost mezi -40°C až 230°C. Pokud chcete používat silikonovou formu v mikrovlnné troubě, je třeba zkontrolovat, zda je mikrovlnnou odolná.

3. Tvar a velikost

Silikonové formy jsou k dispozici v mnoha různých tvarech a velikostech. Zvolte takovou formu, která odpovídá vašim potřebám. Pokud máte rádi muffiny, zvolte formu na muffiny. Pokud chcete péct dort, zvolte dortovou formu.

4. Povrchová úprava

Důležitým faktorem je také povrchová úprava silikonové formy. Pokud je povrchová úprava hladká, bude se vám z formy snadněji vyndávat pečení. Pokud je povrchová úprava drsnější, může se pečení snadno přilepit a bude se špatně vyndávat.

5. Výrobce

Jako u všech výrobků je důležité zvolit si kvalitního výrobce. Zvolte si silikonovou formu od renomovaného výrobce, který má dobré recenze a zákazníci jsou s jeho produkty spokojení.

Závěr

Silikonové formy jsou velmi praktické a oblíbené, protože jsou lehké, snadno se čistí a lze je použít i v mikrovlnné troubě. Nicméně, při výběru silikonové formy je třeba brát v úvahu několik faktorů, jako je kvalita silikonu, teplotní odolnost, tvar a velikost, povrchová úprava a výrobce. Pokud si vyberete kvalitní silikonovou formu, budete s ní mít spokojenost a budete se v ní těšit na další pečení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *