Jak zařídit malý byt? Jedním z tipů jsou sklápěcí postele

Ke spokojenému životu není potřeba vlastnit obrovský dům. Šťastně můžete žít i v malém bytě či garsonce, jen si je musíte umně zařídit. Naštěstí existuje celá řada vychytávek, jež vám v tom pomohou. Jako pár příkladů za všechny jmenujme třeba vestavěné skříně či sklápěcí postele.

Sklápěcí postele jsou skvělým řešením nejen do malých bytů, ale i pro rodiny, které se rozhodnou koupit třeba byt 2+1. Obývací pokoj se díky nim může každý večer proměnit na pohodlnou ložnici.

Na co si dát při výběru sklápěcí postele pozor?

Především na její konstrukci. Existují vertikální i horizontální sklápěcí postele, obě varianty ovšem fungují na stejném principu. Mají pružiny, pomocí kterých se sklápí. Kvalitu konstrukce vybírejte opravdu pečlivě, je klíčová. Postel by nemělo být složité rozložit, ale pružiny musí být dostatečně pevné, aby vydržely dlouhé roky.

Zaměřte se i na materiál samotné postele, může být masivní nebo třeba z lamina. Zřejmě je jasné, jaká varianta je cenově dostupnější, avšak není důvod lamino zahazovat. Prostudujte si nosnost dané postele a také doporučenou výšku matrace. Pokud byste pořídili příliš vysokou, nemuselo by být možné postel sklopit.

Kam přesně sklápěcí postel umístit?

Nejdříve se zamyslete nad výškou stropu, možná pro vás nebudou vhodné vertikální sklápěcí postele a budete muset sáhnout po horizontální. Sklápěcí postel každopádně ve složené podobě vypadá jako komoda, rozmyslete si tedy, k jaké stěně chcete svou novou „komodu“ dát. Samozřejmě není nutné mít prostor, kam budete na noc postel rozkládat, prázdný. V obývacím pokoji do něj můžete postavit třeba sedačku. Mělo by se ale jednat spíš o lehký kus nábytku, přece jen ho budete každý večer a ráno přesouvat.

Myslete také na to, že sklopné postele nelze připevnit na sádrokartonovou stěnu, mohly by se vytrhnout a sklapnout vás ve chvíli, kdy na posteli ležíte! Navzdory tomuto varování se však sklopných postelí nebojte, jsou skvělým řešením pro úsporu prostoru. Pokud tedy investujete do kvalitního provedení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *