Jaký typ schodiště se dá zvolit do rodinného domu?

V případě, že stavíte rodinný dům s více patry, bude nepochybně nutné zvážit, jaký zvolíte typ schodiště, respektive z jakých materiálů bude vytvořené.

Dřevěné schodiště

Klasiku představují dřevěná schodiště. Působí velmi pěkně, a to i v moderních interiérech. Je však zapotřebí počítat s poměrně náročnou a finančně nákladnou výstavbou. Dřevo je navíc materiálem, o který je třeba se dobře starat, jinak rychle ztrácí svůj původní vzhled a životnost. Mimořádně důležitý je výběr vhodného dřeva. Pro domácí schodiště je vhodné použít zejména tvrdé dřeviny, především dub, levněji vás pak vyjde realizace schodů z buku či borovice.

Schody z nerezu

V posledních letech dominují schodiště z oceli, respektive z nerezu. Jsou vysoce odolná vůči poškození, takže vydrží klidně desítky let bez nutnosti výraznějších oprav.

Nerezové schodiště se hodí hlavně do moderních rodinných domů, na první pohled přeci jen působí trochu chladnějším dojmem nežli dřevo. Nerezové zábradlí a schodiště je ideální pro atypické objekty, proto se z kovu a nerezové oceli (případně též hliníku) hojně dělají zejména točitá schodiště, jež jsou obecně velmi pracná z hlediska realizace.

Betonové schodiště

Ve větších objektech, zejména tam, kde je více pater, jsou praktické především betonové schody. Uplatňují se hlavně tehdy, požadujete-li propojení pater přímým schodištěm. Výhodou je snadná a z finančního hlediska relativně nenáročná výstavba. Vždy však samozřejmě záleží na konkrétních podmínkách a vašich představách.

Pakliže si chcete nechat vytvořit nerezové zábradlí a schodiště, případně i jiné varianty, obraťte se na zámečnictví České Budějovice. Firma vám vytvoří zakázku přesně na míru tak, aby plně vyhovovala vašim požadavkům a prostorovým možnostem objektu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *