Kouřovod je nedílnou součástí krbových kamen a krbů

Velice důležitou součástí krbových kamen je jednoznačně i kouřovod, jehož úkolem je odvádět spaliny mimo rodinný dům. Stejně tak je nezbytné zaměřit se i na další příslušenství, jako jsou sopouch a klapka. V následujících řádcích vám prozradíme, k čemu kouřovod slouží a jak vybrat správnou variantu.

V první řadě si uvědomte, že kouřovod by měl být co nejkratší. Stejně tak se zaměřte na to, aby byl vyroben z vysoce kvalitních materiálů, protože s tím souvisí i životnost jako taková. Kouřovod je nezbytné profesionálně zapojit, aby dokonale těsnil, protože jinak by se mohly spaliny mohly dostat do interiéru, což rozhodně nechcete.

Sopouch? Kladka? Co to je?

Dále by vás měly zajímat pojmy jako sopouch a klapka. Sopouch je část, kde komín ústí do místnosti, přičemž jeho úhel může být 45 i 90 stupňů. Požaduje se, aby byl co nejkratší a přímý. Zapomenout nesmíme ani na klapku, která se montuje do systému v okamžiku, kdy je účinná délka komína větší než deset metrů. Slouží k regulaci tahu kamen a prodloužení doby hoření.

Průměr a výrobce jsou u kouřovodu důležité parametry

Předtím, než si kouřovody začnete prohlížet, zjistěte si, jaký průměr potřebujete, protože ten je často rozhodující. Kouřovod musí mít průměr menší, než je průměr komína, jinak vám bude k ničemu. Sáhněte ideálně po produktu od stejného výrobce, od něhož máte i ostatní příslušenství, respektive krbová kamna samotná. Přece jen, docílíte uceleného vzhledu. Co výrobce, to jiné odstíny, a potom výsledek vypadá rušivě.

Pokud hledáte dodavatele krbových kamen i kouřovodů a dalších doplňků, podívejte se do nabídky společnosti Kamnarna.cz. V nabídce má grily, kamna, kouřovody různých průměrů, teplovzdušné výměníky a podobně. Budete nadmíru spokojeni s kvalitou i cenou nabízeného sortimentu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *