Sada háčků na háčkování možná odstartuje vaše nové hobby

Háčkování i pletení zažívá renesanci. Vlně, pletacím jehlicím a háčkům propadly celebrity i sportovci, pletou nejen ženy, ale i muži. Skutečně! Tato módní vlna pomalu proniká ze zahraničí i k nám.

V dnešní době se to zdá být zbytečným hobby. V čínské továrně ušijí pár ponožek za sedm vteřin. Nechápete, jak to ta šička zvládne, a když už ano, proč dnes plést či háčkovat třeba právě zmíněné ponožky? Důležité si je uvědomit, že už ani tak nejde o výsledek, jako o stav, kterého při pletení dosáhneme. Háčkování i pletení je relaxace, kterou lze směle přirovnat k meditaci. Tato činnost vás zcela zaměstná, fyzicky i duševně. Odbouráte tak stres a přehodíte výhybku své mysle. Nejde však o jediný užitek, který nám sada háčků na háčkování ev. pletací jehlice nabídnou.

Pomozte své jemné motorice

Nemáte již nejšikovnější prsty? Možná byla vaše motorika zanedbána již v dětství, možná jste o ni přišli při úrazu, nemocí, případně s věkem. S háčky a jehlicemi se opět dostanete do formy a získáte zručnost, která vám chyběla. Nejde jen o prsty. Opět se naučíte správné koordinaci ruka oko a procvičíte si mozek. Protože jeho fungování s motorikou úzce souvisí.

Kreativně tvořte

Dnes kreativně tvoří skutečně téměř každý. Někdo maluje, jiní začali chodit na keramiku. Není ničím netradičním potkat na keramickém kroužku třeba muže, který se rozhodl ve čtyřiceti ovládnout i hrnčířský kruh. A stejné je to s háčkem a s jehlicemi. Dnešní dostupnost přízí pro háčkování a pletení je až neuvěřitelná. Například ponožková pletací příze z e-shopu Propleta.cz je již sama uměleckým dílem. Je jedno, jestli z ní upletete ponožky, či něco jiného. Jestli tyto ponožky bude někdo nosit, nebo se stanou třeba krásnými pytlíčky pro adventní kalendář.

Udělejte radost dětem

Uháčkujte dětem krásné hračky. Příze se hodí na výrobu pletených a háčkovaných plyšáků. Hitem jsou malé háčkované hračky. Toto umění má dokonce i vlastní název – amigurumi. Ale háček, jehlice a příze dovedou vykouzlit i prstové loutky či maňásky na ruku. Bavte se a dělejte dětem radost unikátními hračkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *