Svařovací zdroje pro snadnou práci v domácích podmínkách

Pokud patříte k šikovným domácím kutilům a nebojíte se občas pouštět ani do náročnějších úkonů, pak vás možná nemine ani proces svařování. S pomocí kvalitní svářečky si snadno opravíte a spojíte nejrůznější kovové i nekovové materiály. Jedním z účinných svařovacích zdrojů jsou modely, které fungují na bázi metody TIG.

Sváření TIG

Nejprve je nutné se lehce zorientovat v tom, co vlastně svářečka TIG dokáže. Jedná se o přístroj, který využívá obloukové hoření, zpravidla za použití wolframové elektrody, jež se netaví. Svářečky TIG se dají aplikovat na stejnosměrné, ale i střídavé zdroje. Pokud jsou součástí vybavení vaší dílny, pak lze bez problémů svařovat kupříkladu hliníkové materiály, hořčík, potažmo slitiny těchto kovů.

Tip na moderní a levnou svářečku TIG

Nákup svářečky je poměrně sofistikovanou záležitostí. Běžného kutila asi nejvíce zajímá cena. Pak vězte, že třeba výkonná svářečka Pantermax TIG222DC se dá pořídit za sumu lehce nad 10 tisíc korun. Hodláte-li s ní pracovat častěji, jde bezesporu o výhodný nákup. Vyznačuje se poměrně malou hmotností, tudíž se dá lehce přenášet a převážet z jednoho místa na druhé. Ve specializovaném obchodu Pantermax ji navíc obdržíte s takřka kompletním příslušenstvím. V balení najdete hořák, zemnicí kabel, redukční ventil, ale také tlakovou láhev, jejíž nákup zvlášť by vás vyšel cca na 3 tisíce korun. Samozřejmostí je ještě efektivní samostmívací kukla, jež ochrání váš zrak před ostrým jasem a odlétajícími jiskrami, což jsou charakteristické průvodní jevy během procesu svařování kovových materiálů.

Svářečku TIG z e-shopu Pantermax ocení nejen domácí kutilové, ale také profesionálové, kteří ji využijí k doplňkovým pracím. Obchod kromě zmíněného modelu Pantermax TIG222DC nabízí řadu dalších variant. Pořídit se zde dá velmi levně invertorová svářečka. V poslední době je velmi žádaná výkonná a lehká LCD invertorová svářečka, manipulaci s ní hravě zvládne téměř každý šikovný jedinec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *