Malé kuchyně nemusí být horší než ty velké – stačí je chytře navrhnout

Po velké kuchyni touží snad každý – kdo vaří hodně i sporadicky. Jenomže naše prostory nejsou nafukovací a pravdou je, že ne vždy se nám podaří prostor natáhnout. Navíc zvětšovat místnost pro kuchyňskou linku na úkor ostatních místností nemusí být vždy tím nejlepším řešením. Pojďte to zkusit jinak. Pracujte s prostorem, který máte k dispozici, a nechte si raději navrhnout kuchyň na míru.

Nejhorším řešením pro malé prostory je hotová kuchyně

Když musíme v malém prostoru přistupovat na kompromisy, obvykle není výsledek dobrý. Stejné je to s kuchyňskou linkou, na kterou máme málo prostoru, a ani ten nemůžeme využít do posledního milimetru. Právě v těchto případech se oplatí vsadit na kuchyňskou linku na míru. malé kuchyně pak umí nabídnout plnohodnotné místo pro vaření a neubíráme si z dalšího drahocenného místa.

Nevzdávejte se jídelny

Dnes se při rekonstrukcích či plánování interiéru nového bytu často vzdáváme jídelny. Nahrazujeme ji implementovaným jídelním prostorem do kuchyňské linky či ostrůvku, kde však obvykle nesedíme naproti sobě, místo je vyvýšené, či není dokonce ani pro čtyři osoby. Nedělejte to. Stále platí, že se s partnerem, rodinou i s přáteli máme scházet u společného stolu. Často se o stůl připravujeme právě proto, že se snažíme zvětšit prostor pro kuchyňskou linku. Jenomže k čemu budete mít místo pro vaření, když nebudete mít kam strávníky posadit? Poraďte se raději s odborníky na kuchyně, kteří dovedou i z vašeho malého prostoru pro linku dostat maximum. Specialistou nejen na malé kuchyně je firma Gabon.

Jak zvětšit malou kuchyňskou linku?

Nezačněte hned bouráním a posouváním příček. Malé kuchyně lze zvětšit mnoha jinými způsoby. Předně zkuste, jestli by se vám do prostoru nevešla kuchyně L. Pro její realizaci nemusíte mít nutně roh. Část linky může být orientována do prostoru, a vytvářet tak vizuální předěl od zbytku otevřeného prostoru. Pokud si necháte udělat kuchyňskou linku na míru, dokážete třeba do L kuchyně implementovat ostrůvek i plnohodnotný jídelní stůl.

Kuchyně v paneláku nemusí být horší než ty v rodinných domech. Malý prostor umíme zvětšit skříňkami až po strop. Kuchyňské úložné prostory ve stejném designu dokážeme roztáhnout po celém prostoru kuchyně. Dokonce i zeď na druhé straně kuchyňské linky lze využít na pověšení kuchyňského náčiní, na kořenky či uzounké poličky na kuchařky.

Malé kuchyně si rozhodně zaslouží vestavěné spotřebiče. Ty šetří prostor a zjednodušují úklid. Nesnažte se šetřit místo úzkou myčkou nádobí, ta standardní, 60cm, vám vlastně nakonec prostoru ušetří více. To proto, že se vám do ní vejde veškeré špinavé nádobí, včetně hrnců.

TIP: Nechte si s malou kuchyní poradit od odborníku z firmy GABON. Společnost vám vyrobí kuchyni na míru pro malé i velké prostory, ale i další interiérový nábytek. Kuchyně Gabon jsou vyhlášené nejen v Brně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *