Plastové sudy a přepravky se hodí do skladů i domácností

Plast jsme nejdříve obdivovali jako materiál budoucnosti s nekonečnými možnostmi využití, poté jsme ho začali hanit, protože zaplavuje oceány a znečišťuje naši planetu. Nyní se situace tak nějak ustaluje. Lidstvo pochopilo, že plast je materiál skutečně výhodný z mnoha hledisek, pouze ho musíme zodpovědně recyklovat.

Je spousta oblastí, v nichž bychom plast nahrazovali pouze těžko. Jedním z nich je přeprava zboží. Co bychom dělali bez plastových přepravek a boxů? Nemusíme se ani bavit o velkých firmách a obrovských skladech, vždyť i v domácnostech jsou plastové přepravky skvělými pomocníky.

Odolné, trvanlivé a lehké

Zelenina, ovoce nebo brambory ve sklepě. Tohle všechno častokrát skladujeme v přepravkách. Nejraději těch plastových, protože těm na rozdíl od dřevěných neškodí vlhkost ani vylitá tekutina. Když se sem tam objeví nějaký shnilý kus ovoce, přepravku od něj snadno očistíte, navíc od něj nenasákne pach. Podobně obsah přepravky nenasákne žádný pach z materiálu, plast je bezpečný i pro potraviny. A to jsme ještě nemluvili o manipulaci. Pro snadnější manipulaci s přepravkami existují různé vychytávky jako třeba podvozek pod přepravky, avšak do schodů budete zcela jistě raději nosit přepravky plastové než dřevěné, nebo snad kovové. I takové existují.

Zahrádkáři by se bez plastu neobešli

A z plastu máme v domácnostech řadu dalšího vybavení. Jako příklad můžeme jmenovat plastové bedny na kompost či plastové sudy na vodu. Plast neplesniví, nerezaví, i po letech vypadá stále pěkně. Kromě jiného je také cenově dostupný. O tom se ostatně přesvědčíte v nabídce společnosti PK Group 2016, s.r.o., rodinné firmy prodávající přepravní a manipulační obaly, pojezdová kolečka. Své výrobky dodává do potravinářského, technického i spotřebního průmyslu. Tam všude má plast nezastupitelné postavení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *