Mikrovlákno nebo mikroplyš? Který z těchto materiálů zvolit pro sedací soupravu?

Pokud jde o výběr materiálu pro vaši pohovku, máte mnoho možností. Kromě kůže či její ekologičtější varianty – ekokůže, můžete sáhnout po sedačce z mikrovlákna nebo mikroplyše. Obojí jsou na omak příjemné materiály, které budou vyhovovat těm, kteří nemají rádi hladkost a nepřístupnost kůže. V čem se ale liší a který z nich bude ten pravý zrovna pro vás? Pojďme se na jednotlivé materiály podívat blíže.

Mikrovlákno má původ v Japonsku

Mikrovlákno je umělá tkanina, která se skládá z velmi tenkých vláken. Pochází z Japonska a je známé tím, že se snadno udržuje a má luxusní vzhled. Sedací soupravy z mikrovlákna mají ale nižší odolnost proti oděru než jiné materiály, například kůže. Mikrovlákno je také odolné vůči vlhkosti a znečištění. I při náročném zacházení se zachová jeho struktura. A navíc, sedačky a křesla z mikrovlákna seženete za opravdu příjemnou cenu. Pokud chcete opravdu odolnou sedačku z mikrovlákna, sledujte parametr nazvaný „otěruvzdornost“, který najdete na každé pohovce.

Sedací soupravy z mikroplyše

Pokud hledáte pohovku, která se bude snadno udržovatmikroplyš je dobrou volbou. Pro jeho koupi hovoří i příznivá cena. Z hlediska složení jde o materiál složený ze dvou vrstev. Tou spodní je směs bavlny a polyesteru. Horní vrstvu pak tvoří jemný vlas složený pouze z polyesteru. Právě ten je velmi odolný vůči ušpinění, a pokud už ke znečištění dojde, snadno jej z něho odstraníte. Navíc je velmi příjemný na omak. To však trvá obvykle několik prvních měsíců používání sedačky. Chloupky si totiž časem sednou a pohovka přestane být tak příjemně hebká, jako byla při koupi. Pokud toužíte po jemnosti a pohlazení, můžete sedačku doplnit o jemnou nadýchanou deku, která vás navíc také zahřeje. To oceníte v chladnějších dnech na jaře a na podzim, ale především v zimě, kdy dopad zdražujících se energií pocítíme nejvíce.

Další alternativy

Kromě mikrovlákna a mikroplyše si můžete pořídit také pohovku s potahem z kůže nebo ekokůže. Tyto materiály nejsou sice na omak tak příjemné, ale mají mnohem delší trvanlivost. Počítat ale musíte s vyšší vstupní investicí. Klasická kůže je na rozdíl od ekokůže navíc poměrně prodyšným materiálem, proto je vhodná i pro alergiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *