Na co si dát pozor při výběru nové pračky?

Pračka je dnes nedílnou součástí každé správné domácnosti. Chcete-li, aby vás její provoz nestál zbytečně moc peněz, je dobré si při nákupu nového spotřebiče tohoto druhu ohlídat několik věcí.

Energetická náročnost

U každé pračky má výrobce uvádět, do jaké energetické třídy spadá. Při orientaci vám vždy pomůže energetický štítek. Čím jsou pračky kvalitnější, tím méně vody a elektřiny během provozu spotřebují, což se samozřejmě pozitivně odrazí na vašem rodinném rozpočtu. A to je v dnešní době, kdy jdou ceny energií a vody vzhůru, velmi podstatnou záležitostí.

Velikost

Mnozí zájemci při koupi nové pračky podceňují velikost bubnu. Kdo bydlí sám, nepotřebuje nijak objemnou pračku, postačí mu menší model s vnitřním objemem na prádlo do cca 5 kilogramů. Naopak, pokud máte vícečlennou rodinu, kdy je zapotřebí prát hodně věcí, investuje raději do pračky s větší kapacitou, kam se vejde třeba i 10 a více kilogramů prádla. Budete pak muset pračku méně častěji používat, což se opět projeví v nižší spotřebě energií a vody.

Způsob plnění

Existují dva základní typy praček dle toho, kudy se do nich špinavé prádlo vkládá. Pro menší domácnosti, respektive malé koupelny, je lepší zvolit modely s vrchním plněním. Při otevírání totiž nezabírají místo ve svém okolí. Nemusíte-li ale problém s nedostatkem volného místa příliš řešit, klidně si vyberte pračku s předním plněním. Záleží i na vašem zvyku.

Pračka se sušičkou

V dnešní době mnozí z vás chtějí co nejvíce šetřit čas a během domácích prací se zbytečně nenamáhat. Pak je dobré si pořídit pračku se sušičkou, potažmo investovat do samostatné sušičky. Výhodou spotřebiče 2v1 je fakt, že nepotřebujete tolik volného prostoru, pračky se sušičkou navíc zpravidla v konečném součtu vyjdou na méně peněz, než když si koupíte dva samostatné spotřebiče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *