5 hlavních předností dřevěných podlah

Dřevěné podlahy sice nejsou zrovna nejlevnějším řešením, přesto se vyplatí o jejich instalaci do vaší domácnosti uvažovat. Najde se totiž několik zásadních argumentů, které je vyzdvihují oproti ostatním variantám.

1. Přírodní materiál

Zvolíte-li si do rodinného domu dřevěné podlahy, jste o kousek blíže přírodě a přirozenosti. Dřevo je materiálem, který se do domácností nepochybně hodí. Už jen z toho důvodu, že má svoji charakteristickou vůni. Je-li dobře ošetřené, pak se nemusíte obávat rychlého opotřebení.

2. Vzhled

Ať už zvolíte tradiční dřevěné modely, potažmo upřednostníte moderní dřevěné plovoucí podlahy, můžete si být takřka jisti, že se vám budou líbit. Vzhled patří k největším přednostem podlah, jež jsou vyrobené z tohoto přírodního materiálu. Oproti kamenné dlažbě navíc nepůsobí tak chladným dojmem. Pěknou ukázkou budiž dřevěné podlahy Esco, případně pak ještě speciální kolekce The Family, již lze zakoupit u renomovaného tuzemského prodejce podlah.

3. Zvuková izolace

Dobře provedené dřevěné podlahy, mají-li kvalitní podklad, dokážou velmi efektivně bránit pronikání hluku z ostatních částí domu. Když nad vámi někdo bude chodit v horním patře, jeho kroky neuslyšíte, což se často nedá říci například o kamenných dlažbách.

4. Životnost

Je známo, že dřevěné podlahy vydrží opravdu hodně. Bez problémů na ně lze umístit těžké a objemné kusy nábytku, aniž by došlo k propadnutí. Drobné škrábance, které dříve či později vzniknou, se dají poměrně snadno přeleštit, případně se podlaha jednou za čas zbrousí pomocí speciálního stroje.

5. Údržba

Podlahy ze dřevěného materiálu nemusíte nijak zdlouhavě čistit. Obvykle vám na to postačí obyčejný mop, kdy do vody přidáte jen trochu neagresivního čistícího přípravku. Ideální je, když si opatříte produkty, které jsou přímo určené na dřevěné povrchy. Na trhu se jich dnes dá najít již poměrně velké množství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *