Vybíráte poskytovatele internetu? Zaměřte se na rychlost

V současné době si jen málokdo dokáže představit život bez internetu. Slouží v podstatě ke všemu. Prostřednictvím internetu nakoupíte, komunikujete s úřady, ale také s rodinou, sledujete novinky ve světě a podobně. Pokud navíc internet používáte ke své práci, potřebujete spolehlivé a rychlé připojení. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat vhodného poskytovatele.

V první řadě si ujasněte, k čemu vůbec připojení potřebujete, protože podle toho zvolíte i rychlost internetu. Pro běžné surfování si vystačíte s nižší rychlostí, nicméně pro stahování a odeslání dat při práci anebo hraní online her je vhodné zvolit 50 Mb/s.

Změřte si rychlost současného připojení

Pokud připojení už máte, ale nejste spokojení, pusťte se nejprve do měření rychlosti internetu. Snadno tak zjistíte, v čem poskytovatel pokulhává. Při měření dodržte několik základních pravidel, aby byl výsledek co nejpřesnější. Použijte počítač s moderním a správně nastaveným operačním systémem. Připojte ho k modemu přes ethernetový kabel, takže neměřte přes Wi-Fi. Všechny procesy běžící na počítači zastavte, aby nebyl výsledek zkreslený, a nakonec ještě ostatní zařízení od internetu odpojte.

Nevyhovuje vám dosavadní poskytovatel?

Změnit poskytovatele internetu není nic složitého. Pokud požadujete DSL rychlost alespoň 20 Mb/s, obraťte se na Nej.cz. V nabídce má tato společnost i další balíčky, například nadstandardní rychlost 50 Mb/s anebo 100 Mb/s pro vskutku náročné uživatele, již požadují extrémní rychlost. Poskytuje také připojení pro firmy a profesionály, a to 250 Mb/s anebo 1000 Mb/s. Samozřejmě, čím vyšší rychlost požadujete, tím více si za službu připlatíte.

Rovnou si můžete objednat internetovou televizi a nemusíte řešit neustálé přechody na nové standardy vysílání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *