Jak si zařídit interiér zahradních staveb?

Zahradní domek či zahradní chata dokáží být opravdovým skvostem a královstvím celé zahrady. V poslední době jsou zahradní stavby stále více oblíbené. Důvodem je i množství benefitů, které poskytují. Jak si je však zařídit tak, abyste v nich cítili co nejlépe?

Zahradní domek ale i zahradní chata jsou univerzální stavbou, která vám do zahrady přinese řešení na několik problémů najednou. Může být místem na odkládání zahradního nářadí, bezpečné a suché skladování dřeva ale také skvělým místem k odpočinku a relaxaci.

Tip: Chtěli byste tip na malé zahradní domky? Inspirujte se tímto výběrem.

Zahrada dokáže nabídnout ideální podmínky pro odpočinek, a to zejména díky přírodnímu prostředí, soukromí a klidu, který nabízí. Zahradní domek či zahradní chatka vám tak poskytnou ideální podmínky k relaxaci, po jaké toužíte. K tomu, abyste si odpočinek na zahradě mohli vychutnat naplno, vám pomůže i způsob, jakým si chatku či zahradní domek zařídíte. Prostředí, které nás obklopuje, totiž výrazně ovlivňuje naši náladu a na to, jak se cítíme. Jak si tedy zařídit zahradní stavbu?

Vyberte si to, co vám vyhovuje

Existuje několik stylů, kterými se při zařizování můžete řídit. Důležité je na začátek vybrat si takový, který vyhovuje vašemu vkusu a podmínkám. Záleží, zda preferujete jednoduchost, minimalismus a čisté linie nebo ve vás příjemné pocity vyvolává spíše útulné prostředí s dekoracemi a pohodlnými polštáři či barevné prostředí. Vyberte si styl podle toho, jaké pocity ve vás vyvolávají jednotlivé barvy, materiály, tvary a provedení.

Minimalismus a Skandinávie

Pokud máte rádi jednoduchost, zvolit si můžete minimalistický styl, který v sobě spojuje světlé barvy, jednoduché tvary, prostornost a světlé přírodní materiály. Spojuje také fuknčnosť s designem. Pro milovníky jednoduchosti se hodí i skandinávský styl, který je typický prostorností a světelností, přírodními materiály, jako je len či vlna a doplněn o elegantní kousky dekorací, které plní praktický účel, jako například světelné dekorace.

Rustikální styl

O něco barevnější styl, ale stále v soudržnosti s přírodou pro váš zahradní domek či chatku může být rustikální styl. Spojuje v sobě přirozenost, komfort a přírodní materiály. V poslední době je velmi oblíbený a často se využívá právě při zařizování zahradních staveb.

Francouzský Provence

Pro romantické duše se spíše bude hodit provensálsky styl, který připomíná scenérie na francouzském venkově. Provensálsky styl v sobě spojuje příjemné pastelové barvy a květinové vzory, nejtypičtějším právě levandule či slunečnice.

Pohodlný hygge styl

Oblíbeným stylem poslední doby nejen pro interiéru domů, ale i zahradních staveb je styl hygge. Jde o spojení jednoduchosti a útulnosti v skandinávském duchu. Hygge je nejen styl zařizování, ale i způsob, jakým trávíte čas. Symbolizuje ho příjemně strávený čas s blízkými v útulném prostředí s šálkem teplého nápoje za světla svíček. No kdo by řekl ne takovému odpočinku?

To, jak si svůj zahradní domek či chatku zařídíte, je jen na vás a vašich preferencích či vkusu. Je na vás, jaké barvy, materiály, nábytek a doplňky si vyberete, ale vybírejte a zařizujte tak, abyste si vytvořili prostředí, ve kterém se budete cítit příjemně a uvolněně. Jen tak si vychutnáte pořádný odpočinek a relaxaci, kterou si zasloužíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *