Jakou vybrat dlažbu na terasu, balkon, plochou střechu či zahradu?

Jakou dlažbu vybrat na terasu

Možností je hned několik. Hledáte-li dlažbu, která je určena pro plochy pochozí, bez automobilové dopravy, pak je možnou volbou pokládka dlažby do štěrkového lože. Pokud přes plochu občas přejede osobní automobil, volte raději pokládku do lože pískového a betonu. Na terasy je určena dlažba formou pokládky do malty na pevném podkladu a v případě, že uvažujete o dlažbě nejen na terasu, ale třeba i na balkon nebo pochozí střechu, volte pokládku na terče. Na poslední jmenovanou se zaměříme trochu více, neboť nabízí velké množství nezanedbatelných výhod.

Šetřete čas, peníze i materiál

V současné době se stává trendem hledání rychlých, jednoduchých, avšak efektivních a cenově dostupných řešení. Není tomu jinak ani v případě, že se rozhodnete položit dlažbu. Může se jednat o dlažbu venkovní nebo na terasu či balkon. V případě terasy či balkonu se navíc snažíme vykonat práce bez zbytečného znečištění okolí. Takový způsob nabízí pokládka na terče pod dlažbu. Jedná se o alternativu k betonu, která však nabízí celou řadu výhod.

Především se jedná o suchou pokládku, kterou zvládne i amatérský kutil. Významná je i krátká doba, během níž je dlažba položena. Pokud se rozhodnete dlažbu položit na nosné konstrukce, které mají nižší zátěžovou kapacitu, rozhodně uvítáte její nižší hmotnost. Jakmile je dlažba položena, můžete po ní ihned chodit, není potřeba čekat na vytvrdnutí. Terče pod dlažbu se dají výškově nastavit a to dokonce i pod dlažbou, která je již položená. Různá výšková nastavitelnost se dá využít v případě, že je povrch, na který se dlažba pokládá, nerovnoměrný. Snadno se tak dá předejít houpání nebo praskání dlažby.

Plastové či gumové terče umožňují pokládku dlažby přímo na hydroizolační fólii, odpadá tak nutnost připravovat betonový základ. Díky tomuto faktu dochází k minimalizaci poškození této fólie. Velmi příjemný je i měkký dojem, který dlažba při chůzi nabízí. Významným šetřením nejen času, ale i finančních prostředků je fakt, že tento druh dlažby se nespáruje. Vzniklé spáry se využívají pro odvod vody na izolační vrstvu.

Obrovskou a nezanedbatelnou výhodou je možnost dlažbu kdykoli rozebrat. Toho lze využít v případě potřeby opravy či výměny. Kromě toho má majitel snazší přístup k hydroizolační vrstvě, kterou tak může snáze kontrolovat.

Na koho se obrátit?

Ne každý si s výběrem a pokládkou dlažby ví rady. Proto se na trhu objevují odborníci, mezi něž patří i společnost BEST. Jedná se o největšího českého výrobce, v jehož nabídce naleznete betonové stavební prvky určené pro venkovní zahradní architekturu. Tedy i výše zmiňovanou dlažbu. Společnost je na trhu již velmi dlouho dobu. Díky tomu získala v této oblasti neocenitelné zkušenosti, které se nyní promítají do její nabídky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *