Jak správně vybírat matrace?

Dobrý spánek se odvíjí od toho, jak máte kvalitní postel. A podstatná je matrace, která má vliv nejen na odpočinek, ale i na zdraví. Víte, že v posteli strávíme až třetinu života? To stojí za to, abyste si pořídili kvalitní matraci, že?

Správný výběr matrace – 18 cm je ideál

Je to logické, spát bychom měli 8 hodin denně, což je třetina dne. Když pak toto pravidlo aplikujete na celý život, třetina je hodně. Jaké parametry by měla matrace mít? Vezměte v potaz, že ve spánku nejen relaxujete, také nestřídáte tolik polohy, tudíž je zapotřebí, aby vaše páteř, svaly i klouby byly v komfortních pozicích v každém okamžiku. Dobrá matrace je důležitá proto, abyste se ráno neprobouzeli rozlámání, s bolestí zad, páteře i hlavy. Tomu všemu předejdete výběrem správné matrace. Ta musí tělu poskytnout maximální oporu. I sebelepší matrace se jednou opotřebí, postupně se proleží. Životnost kvalitní matrace je asi tak 10 let, z hygienického hlediska se doporučuje matraci měnit po 7 letech. Co se týká kvality, rozhodně se vyplatí investovat do matrace ze specializovaného obchodu. Jde přece o vaše zdraví. Při výběru matrace volíte materiál, rozměry a výšku, tvrdost i nosnost matrace. Populární jsou matrace 18 cm. Jde o kousky, které jsou komfortní a hodí se na většinu klasických postelí.

Hotelová matrace musí být také kvalitní

Matrace se také vyrábí na míru, pokud máte zdravotní problémy, což mohou být alergie. Rovněž se dělají matrace na míru, pokud máte atypičtější rozměry (velikost, váha atd.). Koupi kvalitní matrace by neměli podcenit ani hoteliéři. Pokud přijedou hosté na týden, leckdo by si řekl, že vydrží spát na matraci ze supermarketu. Vezměte ale v potaz, že si lidé k vám jezdí odpočinout a rozhodně jim nezvedne náladu, když budou každý den po probuzení rozlámaní. Hotelová matrace musí proto rovněž poskytovat komfort. Hledáte kvalitní matraci? Podívejte se na e-shop Bazyl.cz, který se specializuje na výrobu matrací a prodej doplňků. Zde vám odborně poradí, jakou matraci si vybrat. Nabízí zde širokou škálu exkluzivních ortopedických, sendvičových a vrchních matrací včetně příslušenství k nim. Určitě uvítáte akce 1+1 matrace zdarma, oblíbené matrace se slevou až 50 % a dárky k zakoupenému zboží. Firma zajišťuje dodání zboží po celé republice v nejkratších dodacích lhůtách. Jejich vlastní malovýroba matrací zaručuje kvalitní, komfortní a pohodlné výrobky za dobrou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *