Podzim odchází – vychutnejte si ho do posledního doušku

Nejbarevnější období roku sice skončí až v úterý 21. prosince, ale kalendářní konec je spíše oficiální tečkou než skutečným koncem. S podzimem jako takovým se totiž obvykle loučíme o poznání dříve – ve chvíli, kdy ze stromů opadne poslední listí a pestrobarevné kreace vyšumí do ztracena. Ale ještě není všem podzimním radovánkám konec, pár kouzelných dní stále zbývá a měli bychom si je užívat naplno venku i doma. Jak? Nechte si poradit, jak příbytek vyladit do podzimního outfitu!

Vytvořte si podzimní dekorace sami

Na dekoracích je úžasné, že mohou změnit atmosféru bydlení jako lusknutím prstu. Nebráníme se jim o Vánocích ani o Velikonocích – tak proč se jim vyhýbat na podzim? Obchody jsou jich plné a pravověrný milovník podzimu bez mrknutí oka sáhne i po těžším kalibru, jako jsou podzimní tapety. Ostatně proč ne, aplikace moderních materiálů je rychlá a bezproblémová. 

Na druhou stranu by byla velká škoda nevyužít toho, čeho je všude kolem spousta. Matička příroda je v průběhu podzimu neobyčejně štědrá a zásobí nás materiály, s jejichž pomocí lze bydlení upravit tak, aby vypadal jako vystřižený z ukázkové galerie na Pinterestu.

Ústředním prvkem podzimně laděného bydlení bývá věnec. Obvykle visí na vchodových dveřích a našeptává kolemjdoucím, že se za nimi skrývá spousta dalších kreativních nápadů. Základ věnce tvoří proutí, které lze snadno vytvarovat do požadované podoby. Pokud se vám do toho příliš nechce, můžete sáhnout po alternativě v podobě hotového věnce ze supermarketu či z e-shopu s dekoracemi. Výsledná podoba však bude ve vašich rukou. Použijte listí, jeřabiny, šišky a další prvky. Celek můžete doplnit o mašli v podzimních barvách. 

Dýně doma nesmí chybět

Možností, jak snadno a rychle přepnout interiér do kouzelného podzimního módu, se nabízí víc než dost. Mezi nejjednodušší a přitom nejefektnější řešení patří dýně – klasický symbol podzimu, kterému vyrovná jen málokterá dekorace. A když je doplníte i závěsy v oranžové barvě, z výsledku budete nadšení vy i vaše nejbližší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *